top of page

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1 - TARAFLAR 

  • ALICI 

Adı/Soyadı/ Ünvanı :   

Adresi : 

Telefon: 

E-mail: 

1.2. SATICI 

Ünvanı : SELİN BİLGİSAYAR İNŞ. MAK. TEKS. KONF. GIDA SAN. VE TİC. LİMİTED ŞİRKETİ

Web Adresi : www.sacreglobal.com

E-mail : info@sacreglobal.com

MADDE 2 - KONU 

İş bu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait www.sacreglobal.com. alan adlı internet sitesinden ve/veya mobil uygulamadan elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

 

 MADDE 3 - SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN, BEDELİ VE TESLİM MASRAFLARI 

Sözleşme konusu mal ya da hizmetin satış fiyatı aşağıdaki tabloda gösterilmiştir. Alıcının ülke gümrüğünden, vergisel ya da banka uygulamalarından kaynaklı her türlü gümrük bedeli, kdv ve benzeri durumlardan oluşabilecek ücretlerden Selin İnşaat Limited Şirketi sorumlu değildir.

 

Ürün Görseli Ürün Bilgisi Adet Fiyat Toplam 

Adres Bilgileri 

Fatura Adresi 

Teslimat Adresi 

 …………………. tarihli …………………. numaralı siparişinizi aldık, size en kısa sürede ulaştırmak için çalışıyoruz. Siparişiniz kargoya verilmek üzere paketlendiğinde sizi tekrar bilgilendireceğiz. Siparişinizin durumunu "Siparişlerim" sayfasından takip edebilir ve hazırlanmaya başlayana kadar siparişinizi iptal edebilirsiniz. 

 

Sipariş Detayı: 

Sipariş No: 

Teslimat No : 

 

Ürün Görseli Ürün Bilgisi Adet Fiyat Toplam 

 

Teslimat Adresi: 

Fatura Adresi:  

Ödeme Özeti: 

Türkiye içerisinden verilen siparişlerde yukarıdaki tutara KDV dahildir. 

Yurtdışına gönderilmek üzere verilen siparişlerde yukarıdaki tutara alıcının ülke gümrüğünden, vergisel ya da banka uygulamalarından kaynaklı her türlü gümrük bedeli, kdv ve benzeri durumlardan oluşabilecek ücretler dahil değildir ve bu benzeri durumlardan oluşabilecek ücretlerden Selin İnşaat Limited Şirketi sorumlu değildir. 

 

MADDE 4 - GENEL HÜKÜMLER 

4.1- ALICI, SATICI'ya ait sacreglobal.com. alan adlı internet sitesinde ve/veya mobil uygulamada sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimat ve cayma hakkına ilişkin Ön Bilgilendirme Formu’nu okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini kabul ve beyan eder. 

4.2- ALICI; bu sözleşmeyi elektronik ortamda teyit etmekle, mesafeli sözleşmelerin akdinden önce, Satıcı tarafından tüketiciye verilmesi gereken adres, siparişi verilen ürünlere ait temel özellikler, ürünlerin vergiler dâhil fiyatı, ödeme ve teslimat bilgileri ile cayma hakkına ilişkin bilgileri de doğru ve eksiksiz olarak edindiğini teyit etmiş olur. (Türkiye içerisinden verilen siparişler için tüm vergiler dahildir. Türkiye’den yurtdışına verilen siparişler için ülke gümrüğünden, vergisel ya da banka uygulamalarından kaynaklı her türlü gümrük bedeli, kdv ve benzeri durumlardan oluşabilecek ücretler dahil değildir.) 

4.3- Sözleşme konusu ürün, sipariş tarihinden itibaren yasal 21 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI' nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa kargo şirketi aracılığıyla teslim edilir. Bu süre ALICI’ya,  yazılı olarak veya bildirmiş olduğu e-mail adresine bildirilmek kaydıyla en fazla 10 gün daha uzatılabilir. 

4.4- Ürün teslimi, işbu sözleşmede belirtilen teslim almaya yetkili kişi/kuruluştan başkasına yapılmayacaktır. Teslimat esnasında, teslim almaya yetkili kişilerin kimlik ibrazı zorunludur. Bu kişiler, kimlik ibraz etmedikleri takdirde kendilerine teslimat yapılmaktan imtina edilecektir. Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kişilere teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz. 

4.5- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve mevzuat uyarınca teslimi zorunlu olan hallerde garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile birlikte  teslim edilmesinden sorumludur. 

4.6- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için ürün bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir. 

4.7- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının  ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 5 gün içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunludur. Bu durumda nakliye giderleri ALICI'ya aittir. 

4.8- SATICI sipariş konusu mal ya da hizmet ediminin yerine getirilmesinin; mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi, yangın, deprem, sel baskını gibi olağanüstü durumlar nedeni ile imkansızlaştığı hallerde ve haklı bir nedenle sözleşme konusu ürünün tedarik edilemeyeceğinin anlaşılması halinde sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür.  

 

MADDE 5- 

CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER ALICI’nın ön sipariş vererek aldığı veya özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda; ALICI, cayma hakkını kullanamaz. Ayrıca ALICI, niteliği itibariyle iade edilemeyecek mallar, örneğin iç giyim ve mayo, bikini gibi hijyen gerektiren ürünleri, abiye ürünleri,  ambalaj ve paketi bozulmuş, kullanıldığı tespit edilen mallar söz konusu olduğunda cayma hakkını kullanamaz. ALICI, Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği 15. Maddede belirtilen istisna hallerinde de cayma hakkından faydalanamayacaktır. (Örn: iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler.) Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri son kullanma tarihleri geçmediği sürece süresiz iade kapsamındadır. 

 

MADDE 7 - ALICININ TEMERRÜDÜ ALICI’nın temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder. ALICI’nın temerrüdünün SATICI’nın kusurundan kaynaklandığı hallerde ALICI herhangi bir zarar ve ziyan talebini karşılamak mecburiyetinde olmayacaktır. 

 

MADDE 8 - YETKİLİ MAHKEME İşbu sözleşme Türk Hukuku kuralları çerçevesinde oluşturulmuş olup, geçerliliği ve bağlayıcılığı Türk Hukuku kuralları çerçevesinde olacaktır. İşbu sözleşmenin uygulanmasından doğacak herhangi bir ihtilafta Bursa Mahkemeleri yetkili olacaktır. İş bu sözleşmenin uygulanmasında, ALICI şikayet ve itirazları konusundaki başvurularını, Bursa Tüketici Mahkemelerine veya Tüketici Hakem Heyetlerine yapabilir. Siparişin onaylanması durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır. 

 

SATICI :                                           ALICI :                                          TARİH :

bottom of page